تور کوش آداسی

تور کوش آداسی : کوش آداسی جزیره ای زیبا در ترکیه که آن را جزیره پرنده می نامند در نزدیکی دریای اژه قرار داشته و از طرف شمال با سلجوق و پاموجاک و از طرف جنوب با شبه جزیره دیلک نزدیک میباشد. یکی از شهرهای معروف ترکیه برای مسافرانی که با تور کوش آداسی می خواهند به این کشور سفر کنند، شهر کوش آداسی است. کوش آداسی در واقع یک جزیره است که در فاصله ی ۷۱ کیلومتری از آیدین ترکیه قرار گرفته است. وقتی به شکل توپوگرافیک شهر کوش آداسی نگاه می کنیم، کاملا این برای ما قابل درک می شود که چرا می گویند کوش آداسی در نوار ساحلی دریای اژه قرار گرفته است. از لحاظ جغرافیایی و تقسیمات کشوری، کوش آداسی از جنوب با جزیره ی دیلک و از سمت شمال با پاموجاک و همچنین سلجوق همسایه است. کوش آداسی یکی از نزدیک ترین شهرهای ترکیه ای نزدیک به جزایر یونان است و همین فاصله ی کمش باعث شده است تا خیلی ها برای رفتن به این جزیره مشتاق تر باشند! در حال حاضر با توجه به سرشماری ها و آمارهایی که منتشر شده است، کوش آداسی دارای جمعیتی نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر است و سفر به این شهر با تور مانند تور استانبول ترکیه و تور آنتالیا محبوب است.

درباره کوش آداسی

کوش آداسی می توان گفت به اندازه ای که سفر با تور استانبول ترکیه یک شهر ایده آل در کشور ترکیه و به عنوان مقصد مسافرتی است و به همین دلیل سفر به کوش آداسی با تور کوش آداسی هم برای افراد مجرد، هم برای زوج های جوان و هم برای خانواده ها مناسب است و برای هر مسافری جذابیت خاص خودش را دارد. دلایل مختلفی وجود دارد که این مسئله را ثابت می کند که سفر به کوش آداسی برای هر قشری جذاب است.در ادامه به بعضی از دلایل سفر به کوش آداسی با تور کوش آداسی اشاره می کنیم که مطمئنا شما هم با خواندنشان هوس سفر به کوش آداسی به سرتان خواهد زد!

تور کوش آداسی
تور کوش آداسی

 • کوش آداسی شهری در ترکیه است که به سواحل شنی خوش آب و رنگ، جنگل‌های سبز کاج کنار دریا، خیابان‌های گلکاری شده و خورشید تابانش معروف است.
 • برای سفر به آن نیازی به ویزا نیست. یک مقصد ساحلی در دسترس!
 • امکانات تفریحی کوش آداسی با آب و هوای فوق العاده‌ای که دارد می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای چند روز تعطیل باشد. اینجا ییلاق مردم ترکیه است!
 • یکی از بزرگترین پارک‌های آبی دنیا «آدالند» در این شهر قرار گرفته و اگر کمی اهل هیجان هستید در این پارک حسابی هیجان زده می‌شوید.
 • با سفر به کوش آداسی می‌توانید روی آب‌های دریای اژه کشتی سواری کنید، در دنیای زیر آب غواصی کنید و  زیباترین غروب‌ها را ببینید.
 • البته اگر اهل خرید هستید هم این شهر راضی‌تان می کند. گشت‌ و گذار در بازار قدیمی کوش آداسی با کلی جنس و سوغاتی جورواجور سرگرم کنندست.
 • این شهر دیدنی‌های باستانی کم ندارد، با سفر به آن می‌توانید به تماشای کاروانسرای سیصدساله اوکوزمحمدپاشا، حمام ششصدساله بلدیه و ویرانه‌های باستانی شهر «افسوس» بزگرترین مجموعه به جامانده از تمدن یونانیان در مدیترانه شرقی بروید.
 • میلتوس از بزرگترین بندرهای باستانی است که قدمت آن به دوران هلنیستی برمی‌گردد. جاذبه ی اصلی میلتوس، تئاتر آن است که تاریخچه‌ی آن به دوران یونان باستان برمی‌گردد!
 • بسیاری از گردشگران، کوش آداسی را به جزیره ی کبوتر آن می‌شناسند. جزیره کبوتر در فاصله‌ی بسیار کمی از بندر کوش آداسی قرار گرفته و در آن بقایایی از یک قلعه ی نظامی قرن سیزدهمی را می‌توان دید.
 • بهار و تابستان در کوش آداسی با نسیم خنک و مطبوع دریای اژه حالتان را حسابی خوب می‌کند.
تاریخ کوش آداسی

در مورد تاریخ این شهر این‌گونه می‌توان گفت که شهر «افسوس» در ۳۰۰۰ ق.م. توسط ایونی‌ها در نزدیکی کوش آداسی کنونی تاسیس شد. این شهر در سال ۵۴۶ قبل از میلاد به تصرف ایرانیان درآمد. در سال ۲۰۰ قبل از میلاد امپراتوری روم این شهر را به تصرف خود درآورد و بعد از تقسیم امپراتوری رم، امپراتوری رم شرقی بر این شهر تسلط یافت. یک زلزله باعث تغییر مسیر رودخانه، آب و هوا و در نتیجه نابودی شهر افسوس در نزدیکی کوشی آداسی گردید و بندر جدیدی با نام یونانی اسکالا نُوا (اسکله نو) در محل کنونی کوش آداسی تأسیس شد و جای بندرگاه افسوس را گرفت. پس از حمله‌ی سلطان محمد فاتح، این شهر در سال ۱۴۱۳ توسط امپراتوری عثمانی اداره می‌شد. در دوران سلطنت عثمانی‌ها، اسکالا نوا به داشتن ساختمان‌های با شکوه شهرت داشت. کاروانسرای اوکاز محمد پاشاه، دروازه قلعه، دیوارها، مساجد و همچنین ارگ قلعه در جزیره‌ی کبوتر، از جمله بنا‌هایی هستند که می‌توان معماری دوران عثمانی را به وضوح در آن‌ها مشاهده کرد.

تور کوش آداسی
تور کوش آداسی

پس از جنگ جهانی اول در سال ۱۹۱۹ کوشی آداسی مورد تاخت و تاز یونانیان قرار گرفت و طی یک مبارزه‌ی طولانی در سال ۱۹۲۲ اسکالا نوا بخشی از جمهوری ترکیه شد. پس از نبرد چناق‌ قلعه و پیروزی آتاترک، وی به اسکالا نوا آمده و نام بندر را بر اساس نام جزیره‌ای در نزدیکی آن به کوش آداسی یا جزیره‌ی پرنده تغییر داد.

دانستنی هایی درباره ی شهر کوش آداسی

کوش آداسی آفتابی ترین شهر ترکیه است. این شهر بیش از ۳۰۰ روز آفتابی دارد.

معمولا هر کسی که قصد دارد تا با تور کوش آداسی به شهر کوش آداسی سفر کند با خود کرم ضد آفتاب، کلاه آفتابی و عینک را حتما باید با خود به سفر ببرد.

یکی از ویژگی های بسیار مثبت شهر کوش آداسی از لحاظ جغرافیایی این است که دسترسی به جزیره های اطراف از طریق این شهر بسیار آسان است. از معروف ترین این جزایر هم می توانیم به پرگاموم و پاموکاله اشاره نماییم.

تاکسی ها در شهر کوش آداسی اختصاصی و ون ها عمومی و معمولا ۱۰ نفره هستند.

 

تور کوش آداسی
تور کوش آداسی

هزینه سفر به کوش آداسی

کوش‌آداسی یکی از زیباترین و در دسترس‌ترین مقاصد ساحلی است. خودش فرودگاه ندارد، ولی در سفر با تور کوش آداسی از فرودگاه ازمیر می‌توانید با ماشین به کوش‌ آداسی بروید. برای رفتن به مرکز شهر کوش آداسی، هم تاکسی هست و هم اتوبوس و مینی‌ بوس. کرایه تاکسی‌ها را کیلومتر شمار مشخص می‌کند و اگر نخواستید ول‌ خرجی کنید، هزینه اتوبوس پایین است؛ هرچند پیمودن مسیر، کمی بیشتر از تاکسی‌ها و حدودا یک ساعتی طول می‌کشد. هزینه رزرو هتل درکوش‌ آداسی متوسط است و هتل‌های خوب هم با قیمت معمولی پیدا می‌شود. هزینه‌های روزمره در این شهر کوچک معقول است. غذا بسیار متنوع و قیمت آن متوسط است. برای رفت و آمد هم باید تاکسی بگیرید، ولی تاکسی‌ها خیلی گران نیستند.

تور کوش آداسی ارزان

آفر تور کوش آداسی

تور لحظه آخری کوش آداسی

 

آب و هوای کوش آداسی

آب و هوای کوش‌آداسی معتدل است؛ زمستان‌هایش ملایم و تابستان‌هایش گرم و طولانی‌اند. حدود ۳۰۰ روز از سال، آسمان شهر آفتابی و صاف است و بالاترین دمای هوای کوش‌آداسی در ماه‌های جولای و آگوست (تیر و مرداد) اتفاق می‌افتد. اگر در مه یا ژوئن به کوش آداسی سفر می‌کنید، لباس آستین‌ بلند همراه داشته باشید؛ چون دمای هوا شب‌ها پایین می‌آید و بادهای خنک می‌وزد. رطوبت هوای کوش‌آداسی در تابستان حدود ۴۰ درصد است. بیشتر حجم بارندگی سالانه مربوط به ماه‌های دسامبر و ژانویه (آذر و دی) است. بهترین وقت سفر به کوش آداسی از آوریل (نوروز) تا اکتبر (مهر) است؛ یعنی از بهار تا پاییز. نوروز در کوش‌آداسی، توریست زیاد می‌بینید. البته زمستان هم به خاطر جشن‌های کریسمس، کوش آداسی حال و هوای پرشور و دلچسبی دارد.

آب و هوای کوش آداسی در بهار

فصل بهار: ماه‌های مارس تا می (۱۰ اسفند تا ۱۰ خرداد)

ترکیب رطوبت و دما در فصل بهار، منجر به آب و هوایی معتدل می‌شود. دمای میانگین در این فصل در محدوده ۱۵٫۱ تا ۲۵٫۹ درجه سانتی‌گراد است و هرچه که به تابستان نزدیک‌تر می‌شویم، هوا گرم‌تر می‌شود. بارش باران با متوسط ۱ تا ۳ روز بارش موثر در ماه در بهار، کم است. فصل بهار دومین زمان شلوغ گردشگری کوش آداسی است؛ و همین موضوع این فصل را زمانی ایده‌آل برای گشت و گذار با حضور کم گردشگران دیگر می‌کند.

تور کوش آداسی
تور کوش آداسی

آب و هوای کوش آداسی در تابستان

فصل تابستان: ماه‌های ژوئن تا آگوست (۱۱ خرداد تا ۹ شهریور)

ماه‌های میانی سال در فصل تابستان، میزبان آب و هوایی معتدل و به‌صورت مطلوبی گرم هستند. این ماه‌ها با صفر روز بارش موثر در ماه، روبه‌رو هستند. ماه‌های ژوئن تا آگوست، فصل داغ گردشگری از نظر حضور گردشگران در کوش آداسی هستند، بنابراین ممکن است با افزایش قیمت در هزینه هتل‌ها و پروازها روبه‌رو شوید.

تور کوش آداسی
تور کوش آداسی

آب و هوای کوش آداسی در پاییز

فصل پاییز: ماه‌های سپتامبر تا نوامبر (۱۰ شهریور تا ۹ آذر)

دمای میانگین در فصل پاییز در محدوده ۱۷٫۸ تا ۲۹٫۱ درجه سانتی‌گراد است که با توجه به میزان رطوبت و وزش باد، به شما احساس دلپذیری القا خواهد کرد. حدودا در هر ماه به‌صورت میانگین صفر تا ۲ روز بارش موثر برف یا باران وجود دارد. با توجه به آب و هوا، پاییز فصل خلوت گرشگری کوش آداسی است، بنابراین قیمت هتل‌ها و بلیط‌های هواپیما کاهش می‌یابد.

تور کوش آداسی
تور کوش آداسی

آب و هوای کوش آداسی در زمستان

فصل زمستان: ماه‌های دسامبر تا فوریه (۱۰ آذر تا ۹ اسفند)

هوا در فصل زمستان با دمای میانگین ۱۳ تا ۱۶٫۵ درجه سانتی‌گراد در کوش آداسی سرد است. به‌صورت میانگین ۲ تا ۴ روز بارش موثر برف و باران در این زمان از سال وجود دارد. فصل زمستان، نیز از فصول خلوت گردشگری کوش آداسی است.

تور کوش آداسی
تور کوش آداسی

لیست تور ارزان کوش آداسی

قیمت تور لحظه آخری کوش آداسی

لیست قیمت تورهای کوش آداسی ارزان

 

بهترین زمان سفر به کوش آداسی بر اساس فستیوال‌ها و رویدادها
 • فستیوال موسیقی کبوتر طلایی (Golden Pigeon Music Festival)

فستیوال موسیقی کبوتر طلایی از ۱۹ سال قبل به‌صورت سالیانه در ماه ژوئن در کوش آداسی برگزار می‌شود. این فستیوال موسیقی که یکی از بهترین فستیوال‌های موسیقی پاپ ترکیه به شمار می‌آید، پنج روز مسابقه میان آماتورها و متخصصان موسیقی است. این فستیوال با وجود فستیوال‌های خیابانی پویا و سرزنده به همراه شوهای کمدی و کنسرت‌های رایگان، مخاطبین زیادی را به سمت خود جذب می‌کند.

تور کوش آداسی
تور کوش آداسی

 • مسابقات کشتی شترها (Camel Wrestling Festival)

مسابقات کشتی شترها هر سال در ماه دسامبر یا ژانویه در زمان فصل جفت‌گیری شترها در کوش آداسی برگزار می‌شود.

تور کوش آداسی
تور کوش آداسی

 • جشن عروج (Feast of Assumption)

عروج مریم به عرش، عقیده‌ای در نزد کلیسای کاتولیک و ارتدوکس شرقی است. بر اساس این باور جسم و روح مریم مادر مسیح، پس از پایان زندگیش در دنیا به سوی عرش منتقل می‌گردد. هر سال در میانه ماه آگوست، مردم شهر کوش آداسی این روز و عشق خداوند به مریم را جشن می‌گیرند.

تور کوش آداسی
تور کوش آداسی

جاذبه های کوش آداسی

پارک آبی آدالند

یکی از پارک های جالب کوش آداسی، پارک آبی آدالند است. شما می توانید با سپری کردن یک روز کامل در این پارک، از انواع و اقسام سرگرمی های این پارک استفاده کنید و خسته نشوید. این پارک مجهز، مکانی بسیار عالی برای گذران وقت در کنار خانواده است و برای تمامی سنین مناسب است. مساحت آدالند، بیش از ۲۵ هزار هکتار است و نزدیک به ۲۰ نوع وسیله ی سواری بر روی آب دارد.

تور کوش آداسی
تور کوش آداسی

غواصی در کوش آداسی

غواصی در آبهای سواحل کوش آداسی یکی از بهترین جاذبه های گردشگری این شهر است . سه ایستگاه در خلیج کوش آداسی برای غواصی وجود دارد که معروفترین آنها ” آکوا آدابانکو ” است . می توانید با پوشیدن لباس غواصی به اعماق دریای مدیترانه رفته و زیبایی های کف دریا و موجودات و جانداران دریایی را از نزدیک تماشا کنید . غواصی یکی از تفریحات هیجان انگیز در کوش آداسی می باشد.

تور کوش آداسی
تور کوش آداسی

گردش با قایق

مطمئنناً در مدتی که در کوش آداسی هستيد سرانجام به گردش با قايق خواهيد پرداخت. سفرهای کوتاه دريايی متعددی در کوش آداسی وجود دارد که راهی عالی برای شنا و غواصی با لوله های تنفسی در بيشتر خليج های غير قابل دسترس است. امکان سفر با کشتی به جزيره های رودس و کاس در فصل تابستان نیز وجود دارد. سفر نهايی با قايق به ماوی يول يا راه آبی است. يک هفته سفر با قايق موتوری می تواند تجربه ای بزرگ باشد ولی سفر دسته جمعی با دوستان لذت بخش تر است.

تور کوش آداسی
تور کوش آداسی

لانگ بیچ

لانگ بيچ اسمش را به منظور طولانی بودنش يعنی ١٨ كيلومتر گرفته است. در طول اين سالها لانگ بيچ به قسمت های زيادی تقسيم شده است و كافه ترياهای متعددی كه اسم كافه خود را روی آن قسمت از ساحل گذاشته اند در طول ساحل شروع به كار كرده اند. امروزه فقط ورودی كل ساحل نام لانگ بيچ را دارد و اغلب فعاليت ها در اين قسمت قرار دارند. آكوآ سنتر كه يكی از سه پارك آبی كوشاداسی است نيز در اين ساحل می باشد. لانگ بيچ كوشاداسی در ٦ كيلومتری جنوب كوشاداسی قرار دارد و با مينی بوس های (دولموش) ساحيل سيتلری كه هر ١٥ دقيقه از كنار بازار اُيدوكنت حركت می كنند قابل دسترسی می باشند. امكاناتی كه در اين ساحل موجود است شامل تشك، نيمكت های مخصوص حمام آفتاب، چتر، ورزش های آبی، يك بار، ميز بيليارد، تنيس روی ميز، رستوران ها، كافه ترياها و مغازه ها هستند.

تور کوش آداسی
تور کوش آداسی

لانگ بیچ آکوا پارک

لانگ بیچ آکوآ پارک جزئی از مجموعه ای متشکل از یک هتل و پارک آبی است. در این پارک آبی دنیایی پر از تفریح، ترس، هیجان و سرسربزی به شما ارائه خواهد شد. لانگ بیچ آکوآ طیف وسیعی از امکانات و سواری های آبی برای داشتن روزی پر از شادی با سرسره های بسیار جذاب دارد. همچنین یک دی جی در طول روز موسیقی پخش می کند. شما می توانید در این پارک به باز پرداخته و یا فقط ریلکس شوید.

تور کوش آداسی
تور کوش آداسی

جیپ سافاری در کوش آداسی

در اين سفر از روستاهای حومه و جاده های کوهستانی عبور خواهيد کرد و فرصت خوبی خواهيد داشت تا چشم اندازی فوق العاده و صحرا را ببينيد و تجربه ای ماجراجويانه داشته باشيد. همينطور اين امکان را داريد تا زندگی سنتی ترکی و اطراف کوش آداسی را نظاره کنید. شما از بين درختان قطور کاج و کنار نهر های کوهستانی و همچنين از ميان روستاها به همراه جيپ های ديگر که همگی جيپ راهنما را دنبال می کنند خواهيد گذشت. در نقاط مختلفی توقف خواهيد کرد که فرصت بسيار مناسبی برای ثبت زيبايی طبيعت است.

تور کوش آداسی
تور کوش آداسی

اسب سواری در کوش آداسی

اسب سواری تجربه ای بی همتا و فراموش نشدنی است. اين سفر از ساعت ٩ صبح آغاز می شود. ابتدا در طول جاده کوهستانی که به اپيسوس منتهی می شود سواری خواهيد کرد. سپس اين راه را تا ساحل پاموکاک در طول جاده کبوی ادامه می دهيد. می توانيد در دريا سواری کنيد و در ساحل می توانيد چهار نعل بتازيد، شنا کنيد و يا فقط حمام آفتاب گرفته و ريلکس شويد.

تور کوش آداسی
تور کوش آداسی

دلفین های پارک آبی کوش آداسی

با پرداخت مبلغ 15 يورو هم ميتونيد از دلفين پارک استفاده کنين و نمايش دلفين ها رو ببينيد و اگه هوس عکس گرفتن با دلفين به سرتون بزنه بايد 90 يورويي کنار بگذارين.در پارک دريايي با پرداخت 40 يورو ميتونين تو آکواريوم پر از ماهي شنا کنين و از رودخانه وحشي و نمايش کروکوديلها لذت ببرين. توپارک هم يکسری عکاسهايي هستند که مرتب از شما عکس ميگيرن و بعد اونها رو جلوی پله هاي ورودی و خروجی پارک نمايش ميدن و در صورت انتخاب برای هر عکس 7 لير نقدی بايد بپردازين.

تور کوش آداسی
تور کوش آداسی

گووَرجین آدا (Güvercin Ada)، جزیره کبوتر

کمی دورتر از بندر کوش آداسی، یک مسیری 350 متری شما را به جزیره دلربای کبوتر می رساند، جاییکه بقایای یک قلعه بیزانسی متعلق به قرن 13 میلادی در کنار یک صخره وجود دارد. این قلعه کوش آداسی بعدها تبدیل به پناهگاه دزدان دریایی شد. این جزیره دارای برج و بارو نیز می باشد که در قرن 19 به آن اضافه شده اند و اطراف جزیره را پوشش می دهند. جزیره کبوتر مکانی محبوب برای قدم زدن کنار دریا است و دارای کافه ای فوق العاده دلنشین نیز می باشد. این جزیره جایی است که می توانید کمی قبل از غروب و برای تفریح به آن مراجعه کنید و منظره زیبای غروب آفتاب را تماشا کنید.

تور کوش آداسی
تور کوش آداسی

منطقه بندری

بیشتر جاذبه های توریستی کوش آداسی در منطقه بندری آن پیدا می شوند. کاروانسرا که توسط اوکوز محمد پاشا (Öküz Mehmed Paşa) و در سال 1618 بنا شده است، در جنگ تخریب شد اما در حدود سال 1960 دوباره بازسازی شد و از سال 1967 با نام هتل کلاب کاروانسرا (Club Caravanserail Hotel) فعالیتش را دوباره شروع کرد. هنوز هم اگر کمی به جنوب غرب بروید می توانید نمونه های خوبی از خانه های نیمه چوبی ای که در قرن  19 ساخته شده اند و با سبک معماری سنتی منطقه همخوانی دارند را پیدا کنید. همچنین دروازه جنوبی شهر هنوز هم پا برجاست و منطقه بازار که پر از سوغاتی های ترکیه است، دقیقا از روبروی بندر شروع می شود.

تور کوش آداسی
تور کوش آداسی

كادينلار دنيزى (Kadınlar Denizi)، ساحل بانوان

ساحل کادینلار دنیزی که دو کیلومتر با شهر فاصله دارد، محبوب ترین ساحل در منطقه به شمار می آید و دقیقاً در کنار کوش آداسی قرار گرفته است. در اینجا ورزش های آبی بسیار زیادی وجود دارند تا شما را خوشحال کنند، کافه های زیادی در دسترس شماست تا احساس گرسنگی نکنید و همچنین می توانید برای خودتان صندلی هایی برای آفتاب گرفتن و سایه بان نیز اجاره کنید. جای تعجبی ندارد که بدانید در تابستان این مکان پر از خانواده های محلی و گردشگران خارجی است. البته این ساحل آخر هفته ها کمی خلوت تر می باشد یعنی در ماه های ژوئیه و اوت نباید انتظار داشته باشید که با ساحلی خالی مواجه شوید. البته اگر در فصل های دیگر به اینجا بیایید ممکن است این ساحل خالی بوده و تنها برای خودتان  باشد.

تور کوش آداسی
تور کوش آداسی

پریه نه ( Priene)

شهر پریه نه که مربوط به دوران هلنیستی است، دارای مناظر کوهستانی فوق العاده ای می باشد که باعث شده این شهر چیزی فراتر از مکانی برای عکاسی باشد. این بندر باستانی دوران شکوهش را در سال های 300 تا 45 پیش از میلاد گذرانده است، دورانی که لنگرگاه هایش پر از تکاپو و فعالیت های بازرگانی در آن برقرار بوده. اما رسوب گذاری رودخانه میاندر (Meander) باعث سقوط تدریجی شهر پریه نه شد و تا قرن 2 پس از میلاد، شهر کاملاً خالی از سکنه شده بود. جاذبه اصلی این شهر معبد آتنا با طراحی کلاسیک یونانی اش می باشد که تئاتر 6500 نفری آن به خوبی حفظ شده است. پریه نه مقصدی عالی برای سفری یک روزه است، مخصوصاً وقتی که با بازدید از میلتوس (Miletus) همراه باشد.

تور کوش آداسی
تور کوش آداسی

میلتوس (Miletus)

همانند شهر زیبای  پریه نه، شهر میلتوس نیز یکی از شهرهای فوق العاده دوران هلنیستی می باشد، که البته مانند بندر پریه نه  از گل و لای پر نشده است. این شهر تا قرن 14 میلادی و دوران حکومت سلجوقیان قابل سکونت بود، که این یعنی آثار باستانی موجود در آن ترکیبی از دوره های مختلف هستند. یکی از مکان هایی که نباید از آن غافل شد، تئاتر پهناور آن است که دارای 15 هزار صندلی و دیدی عالی از طبقات بالایی می باشد. این تئاتر متعلق به دوران یونانی ها است ولی در دوره حکومت رومیان به کلی بازسازی شد. درست بالای این تئاتر دیوارهای قلعه ای بیزانسی قرار دارند و در شرق آن، بقایای معبد آپولو به چشم می خورد. حمام فائوستینا (Faustina) که به طرز شگفت آوری نگه داری شده است، در جنوب و قبل از یک کاروانسرای سلجوقی و خرابه هایی از شهری مربوط به رومی ها و یونانی ها قرار دارد. همچنین یک موزه بسیار عالی در این مکان ساخته شده تا مردم را با تاریخ میلتوس و پریه نه آشنا کند.

تور کوش آداسی
تور کوش آداسی

دیدیما (Didyma)

بنای رویایی دیدیما در حقیقت دومین مکان مذهبی بزرگ و تاریخی جهان است که به نوعی مرکز مذهبی دوران هلنیستی نیز می باشد. برخی از ستون های بلند معبد آپولو هنوز هم پا برجا هستند. در اصل حدود 122 ستون در این مکان وجود داشت و این معبد یکی از بهترین نمونه ها از ساختمان های یونانی نگهداری شده در ترکیه به شمار می آید. بنای دیدیما در زمان باستان مکان بسیار مهمی محسوب می شده و از نظر اعتبار هم نسبت به بنای شهر دلفی در جایگاه دوم قرار دارد. البته باید بدانید که در زمان حکومت کنستانتین بزرگ و تغییر مذهب او به مسیحیت میزان اثرگذاری دیدیما کاهش یافت.

تور کوش آداسی
تور کوش آداسی

کرازلی (Kirazli)

روستای جالب و زیبای کرازلی که با باغ ها و تاکستان ها احاطه شده، حسی بی انتهایی را به شما منتقل می کند. این روستا مکانی عالی برای گذراندن بعد از ظهرها می باشد که در آن می توانید از کوچه های پر پیچ و خمی که دارای خانه هایی سنتی و سفید رنگ هستند بگذرید و از حس و حال زندگی روستایی ترکی لذت ببرید. همچنین رستوران ها و کافه هایی دلپذیر در این روستا وجود دارند که می توانید چند ساعتی را در آنها با خیالی آسوده سپری کنید. اگر شما گردشگری هستید که به غذا علاقه فراوان دارد، شنبه ها به اینجا بیایید تا از بازار کشاورزان، که مخصوص فروش محصولات ارگانیک و محلی می باشد، نیز دیدن نمایید.

تور کوش آداسی
تور کوش آداسی

شبه جزیره دیلک (Dilek Peninsula)

این شبه جزیره که دارای چشم اندازهای کوهستانی زیبا و مناظر ساحلی بی نظیری می باشد، در حقیقت یک پارک ملی فوق العاده است و مقصدی عالی و در دسترس برای سفری یک روزه از کوش آداسی به شمار می آید. این شبه جزیره تنها 26 کیلومتر با شهر فاصله دارد. سواحل زیادی برای شنا و حمام آفتاب در شبه جزیره دیلک وجود دارند که از میان آنها می توان به سواحل آیدینیک (Aydınlık) و کاراسو کویو (Karasu Köyü) اشاره کرد. غار زئوس (Zeus Maǧarası)، در این منطقه یک جاذبه گردشگری محبوب و طبیعی است و مسیرهای جنگلی موجود در این پارک فرصتی عالی برای پیاده روی در دل طبیعت را فراهم می کنند. این شبه جزیره بهترین گزینه برای گردشگران طبیعت دوستی می باشد که قصد دارند از فضای شهری فاصله بگیرند.

تور کوش آداسی
تور کوش آداسی

مراکز خرید کوش آداسی

مرکزخرید اسکالا نووا در کوش آداسی (scala nuova)

اسکالا نووا در نزدیکی بندر کوش آداسی قرار دارد و یکی از مرکزخریدهای شیک این جزیره به حساب می‌آید. در این مرکزخرید شما می‌توانید کیف، کلاه و به طور کلی اجناس چرمی را با قیمت‌های مناسب خریداری کنید. از نکات ویژه‌ی این مرکزخرید زمین بازی کودکان و مرکزی برای نگهداری و بازی کردن با آنها در طول خرید والدین است. اسکالا نووا از مرکز کوش آداسی پنج دقیقه بیشتر فاصله ندارد و در نزدیکی بسیاری از هتل‌های این جزیره قرار دارد.

تور کوش آداسی
تور کوش آداسی

بازار بزرگ کوش آداسی

این بازار خودش از دیدنی‌های کوش آداسی به حساب می‎‌آید که جدای از خرید می‌توانید ساعاتی چند را در آن بگذرانید و لذت ببرید. در این بازار که بیش از چهار هزار مغازه دارد می‌توانید پوشاک، وسایل تزئینی، صنایع دستی، فرش، ادویه‌جات و خیلی چیزهای دیگر را ببینید و در صورت نیاز خریداری کنید. نکته‌ی ضروری پیرامون خرید کردن در این بازار آن است که اگر می‌خواهید جنسی را با قیمت خیلی مناسب خریداری کنید، باید خجالت را کنار گذاشته و چانه بزنید. مغازه‌داران این بازار غالبا از کاسب‌های قدیمی و خوش اخلاق کشور ترکیه هستند که هوای مشتری را دارند.

تور کوش آداسی
تور کوش آداسی

مرکز خرید سوکه در کوش آداسی (Soke shopping center)

سوکه در جاده‌ی بودروم و در فاصله‌ی چهل کیلومتری مرکز کوش آداسی قرار دارد. برای دسترسی به این مرکزخرید به راحتی می‌توانید سوار دو دلموش شوید و در کمتر از نیم ساعت به این مرکزخرید برسید. مرکزی که تمامی اجناس به فروش گذاشته شده در آن، از برندهای مطرح دنیا هستند و با تخفیفات ویژه به مشتریان ارائه می‌شوند. در سفرتان به کوش آداسی اگر به دنبال خرید اجناس مرغوب با قیمتی ارزان هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم در طول اقامت‌تان در این جزیره حتما به سوکه سری بزنید.

 

مرکز خرید آکدوغان در کوش آداسی

مرکزخریدی شیک و مدرن که در آن می‌توانید انواع پوشاک از هر برند مطرح دنیا را خریداری کنید. چرا که اکثر برندهای معتبر دنیا در این مرکزخرید شعبه دارند. در آکدوگان علاوه بر پوشاک می‌توانید لوازم برقی منزل و لوازم آرایشی و بهداشتی مارک دار را نیز خریداری کنید. البته با تخفیفات ویژه و قیمت‌ها مناسب. این مرکزخرید لوکس از امکانات تفریحی و رفاهی نیز چیزی کم ندارد. اگر در کوش آداسی هوس دیدن فیلم‌های ترکیه‌ای به سرتان زد می‌توانید به سینماهای آن بروید و فیلم تماشا کنید و یا اگر به همراه خانواده به کوش آداسی رفته‌اید و برای خرید فرزندانتان غر می‌زنند می‌توانید آنها را به شهر بازی کوچک این مرکزخرید ببرید و سرشان را گرم کنید. همچنین اگر گشنه و یا تشنه شدید می‌توانید به فود کورت آکدوگان سری بزنید و تجدید قوا کنید.

مرکز خرید ای وی ام (AVM) در کوش آداسی

اِی.وی.اِم یکی از مرکزخریدهای شیک و لاکچری کوش آداسی است که قدم زدن در آن حس و حالی از قدم زدن در مرکزخریدهای لوکس اروپا را برای شما به ارمغان می‌آورد. در این مرکزخرید می‌توانید پوشاک مد روز دنیا، از برندهای مطرح را خریداری کنید.

تور کوش آداسی
تور کوش آداسی

مرکز خرید چرم کوش آداسی

در سفرتان به کوش آداسی اگر می‎‌خواهید کت، کیف و کفش‌های چرم درجه یک خریداری کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم به این مرکزخرید سری بزنید. این مرکزخرید بیش از بیست سال است که در کوش آداسی افتتاح شده است و در ترکیه شهرت زیادی پیدا کرده است.

تور کوش آداسی
تور کوش آداسی

هتل های کوش آداسی

هتل کوش آداسی را می توان دوستی مدرنیته و سنت دانست. کوش آداسی شهری ساحلی که به دلیل سرمایه گذاری های بزرگ شرکت های معتبر اروپایی از امکانات رفاهی خیره کننده ای برخوردار است. یکی از امکاناتی که میتواند در سفر به کوش آداسی خاطرات فراموش نشدنی برای شما رقم بزند، هتل های کوش آداسی هستند. انتخاب لیستی از بهترین هتل های کوش آداسی واقعا کار سختی است. با در نظر گرفتن معیارهای بسیاری همچون امکانات رفاهی، قیمت، کیفیت خدمات، مشتری مداری، کیفیت غذا، مناظر اطراف و خدمات رزرو در هتل های کوش آداسی و یکی از مهمترین فاکتورهای انتخاب هتل یعنی نظرات و امتیازات اقامت کنندگان قبلی، لیستی متشکل از 5 هتل کوش آداسی را بخوانید که به تنهایی سالانه هزاران گردشگر را برای سفر به کوش آداسی مشتاق می کنند.

هتل آمارا سی لایت الیت کوش آداسی

Amara Sealight Elite

امتیاز 8.9 خوب

هتل ۵ ستاره آمارا سی لایت کوش آداسی نیز در میان بهترین هتل های کوش آداسی قرار دارد. با واقع شدن در کنار دریا، آمارا سی لایت از ساحل اختصاصی بهره مند شده و دارای استخر، سونا و مرکز اسپا نیز می باشد. برای آفتاب گرفتن تراس هتل سی لایت فوق العاده است. مهمانان هتل نیز می توانند از دسرها و نوشیدنی های کافه لذت ببرند. باشگاه ورزشی و زمین تنیس نیز از دیگر امکانات تفریحی هتل بشمار می آیند.

تور کوش آداسی
تور کوش آداسی

تفریحات دیگری که در اطراف هتل آمارا سی لایت الیت کوش آداسی فراهم می باشد از قبیل موج سواری، غواصی و دوچرخه سواری است. دوچرخه ها توسط هتل رایگان ارائه می گردند. فاصله ی ساحل بانوان از هتل ۲.۲ کیلومتر و قلعه ی کوش آداسی ۴ کیلومتر است. نزدیک ترین فرودگاه به هتل ۵ ستاره ی آمارا سی لایت الیت (با ۵۳ کیلومتر فاصله) فرودگاه عدنان مندرس ازمیر می باشد. با توجه به خدمات عالی، ارزش قیمتی اقامت در این هتل مناسب است و موقعیت مکانی خوبی دارد.

 

هتل ایلایدا آوانتگارد کوش آداسی

Ilayda Avantgarde Hotel

امتیاز 9.2

اگر در هتل ایلایدا سکونت داشته باشید، شما در محاصره اید. نگران نباشید در محاصره زیباترین ساحل های کوش آداسی هستید. هتل ایلایدا آوانتگارد با داشتن کمترین فاصله از بهترین ساحل های کوش آداسی از جمله  ladiesss beach, Kadinlar Beach, Guvercin Island و Karaova Beach یکی از بهترین انتخاب ها برای کسانی است که سفر به کوش آداسی را به دلیل تفریحات ساحلی آن انتخاب کرده اند. زیبایی خیره کننده مناظر این هتل با امتیاز 9.2 از نظر مسافران، خدمات عمومی رایگان، استخر، صبحانه های بسیار با کیفیت و نزدیکی به مراکز خرید تنها گوشه ای از این دومین هتل برتر کوش آداسی می باشد. هتل ایلایدا جز آن دسته از هتل های کوش آداسی است که به دلیل داشتن سالن اجتماعات بزرگ برای جلسات و همایش های بین المللی سازمانی بسیار مناسب است.

تور کوش آداسی
تور کوش آداسی

هتل سانیز افس رویال پالاس ریزورت اند اسپا

Sunis Efes Royal Palace Resort & Spa

امتیاز 8.7

اگرچه فاصله 17 کیلومتری این هتل تا مرکز شهر کوش آداسی کمی برای انتخاب آن تردید ایجاد می کند اجازه دهید با یک جمله همه این دودلی را از بین ببریم،  هتل سانیز در بین هتل های کوش آداسی، به تمام معنا صلحی است میان سپاه روم و ارتش هخامنشی. معماری شگفت انگیز هتل سانیز با بهره بردن از زوایای خاص هنر شرقی با ستون های شبیه ایران باستان در کنار مکانات فوق مدرن خود حتم شما را هم مبهوت خواهد کرد. علاوه بر آن این هتل با داشتن تمامی امکانات ورزشی و تفریحی، خارج شدن از آن را برای دیدار از دیدنی های کوش آداسی سخت می کند. هرچیزی که اراده کنید وجود دارد، از مرکز سلامتی با آب گرم تا مرکز تناسب اندام. از ماساژ درمانی تا منطقه مخصوص بازی. از سالن های بیلیارد تا کلوپ و تفریحات شبانه.

تور کوش آداسی
تور کوش آداسی

هتل سانیز در بین هتل های کوش آداسی با داشتن بوفه و سالن بازی مخصوص کودکان و امکانات باربیکیو می تواند یکی از بهترین انتخاب ها برای سفر خانوادگی به کوش آداسی باشد. در مبلمان بیرونی هتل بنشینید و با نوش جان کردن یک فنجان قهوه ناب ترکی در دریای آرامش کوش آداسی غرق شوید.

 

هتل آداویلا کوش آداسی

hotel adavilla

امتیاز 8.6

شاید فکر کنید در شهری مثل کوش آداسی و کشوری مانند ترکیه که اقتصاد مبتنی بر گردشگری دارند کیفیت و نوع خدمات تمامی هتل ها در رنج یکسانی می باشند. تا حدی حق با شما است اما برخی هتل ها شرایط به خصوصی دارند که شاید در نگاه اول چندان تاثیر گذار نباشند اما برای برخی افراد جز شرایط حیاتی محل اقامت به شمار می روند. هتل آداویلا در بین هتل های کوش آداسی چنین گزینه ای است. هتل آداویلا کوش آداسی جز معدود هتل های کوش آداسی است که شما می توانید حیوان خانگی خود را بدون پرداخت هزینه اضافی همراه خود داشته باشید. پس اگر حیوان خانگی دارید که دوری حتی در سفری چند روزه از آن برای شما سخت است، هتل اداویلا بهترین هتل کوش آداسی برای شما می باشد. نگران نباشید این هتل از نظر بقیه معیارهای یک اقامتگاه مناسب چیزی از سایر هتل های کوش آداسی کم ندارد.

تور کوش آداسی
تور کوش آداسی

هتل کلاب یالی کوش آداسی

Club Yali Hotels & Resort

امتیاز 8.3

استخر روباز، دسترسی به ساحل، ساحل خصوصی و سونا از جمله امکانات لازم برای سپری کردن یک تعطیلات پر از آرامش است که این هتل بهترین های آن را دارا است و چه چیزی میتواند تکمیل کننده یک روز منحصر بفرد باشد جز یک ماساژ حرفه ای در هتل کوش آداسی. هتل کلاب یالی با در اختیار داشتن بهترین ماساژورها، آشپزهای ترکی و امکانات رفاهی و تفریحات آبی و همچنین اتاق های دو نفره بسیار زیبا می تواند بهترین هتل کوش آداسی برای یک ماه عسل ویژه باشد.

تور کوش آداسی
تور کوش آداسی

رستوران های کوش آداسی

غذاهای ترکیه آنقدری خوشمزه و لذیذ هستند که اصلا جای تعجبی ندارد اگر بگوییم که بعضی ها فقط برای امتحان کردن این غذاهای دلچسب به ترکیه سفر می کنند! جالب است که بدانید ترکیه از نظر طعم و مزه غذاهایش رتبه پنجم را در دنیا کسب کرده است. و اما کوش آداسی یکی از بهترین شهرهای ترکیه برای امتحان کردن غذاهای سنتی ترکیه ای است. چراکه کوش آداسی در گذر زمان و در طول تاریخی از تمدن های مختلفی تاثیر گرفته است و سبک و سیاق غذاهایش با هر شهر دیگری در ترکیه متفاوت است و از بهترین های ترکیه محسوب می شود

رستوران آولو (avlu)

میخواهید در کوش آداسی به بهترین رستوران شهر بروید و غذا میل کنید ؟ اگر دلتان غذایی خوش طعم در کوش آداسی میخواهد حتما سری به رستوران آولو بزنید . این رستوران از بهترین رستوران هایی است که غذاهای ترکی را با رسپی اصیل اصلی خودش طبخ و سرو میکند ، به استثنای غذاهای ترکی منوی این رستوران پر است از غذاهای مدیترانه ای خوشمزه که امتحان کردن آنها خالی از لطف نیست . فرصت رفتن به این رستوران را از دست ندهید.

تور کوش آداسی
تور کوش آداسی

رستوران هالیدی این (holiday inn)

از دیگر رستوران های محبوب در شهر کوش آداسی رستوران هالیدی این است. محلی های آن منطقه برای خوردن کباب و پیتزا همیشه این رستوران را انتخاب میکنند، رستوران هالیدی این همیشه انتخاب اول آنها بوده. کباب والی یکی از لذیذترین غذاهای این رستوران است . این کباب از ترکیب گوشت مرغ ، بره و گوساله تهیه میشود . شما میتوانید با 35 لیره این غذای لذیذ را میل کنید . رستوران هالیدی این از بهترین رستوران های محلی در شهر گردشگری کوش آداسی است .

این رستوران به صورت شبانه روزی به شما خدمت رسانی میکند .

رستوران بلک اند وایت (black and white)

رستوران بلک اند وایت در نزدیکی بازار ماهی قرار گرفته. اگر به آنجا رفتید برای نهار و شام حتما سری به رستوران بلک اند وایت بزنید.

رستوران بلک اند وایت یکی از برترین رستوران هایی است که ماهی را به بهترین نحو ممکن سرو میکند پس اگر علاقه مند به غذای ماهی هستید حتما سری به رستوران بلک اند وایت بزنید . از دیگر امتیازات این رستوران میتوان به پرسنل خوش برخورد و مودب اش اشاره کرد . البته از قیمت ایده آل و مناسب آن غذاها نباید غافل ماند.

رستوران قصر (saray)

رستوران قصر یکی از بزرگترین و بهترین رستوران های شهر کوش آداسی است . شما در بدو ورود به این رستوران با استقبال بینظیر پرسنل خوش برخورد رستوران مواجه خواهید شد . آنها شما را طبق سلیقه تان به سمت میزتان راهنمایی میکنند . پس از نشستن میتوانید منوی بینظیر رستوران که شامل غذاهای اروپایی ، مکزیکی ، چینی ، ترکی ، مدیترانه ای ، اروپایی و غذاهای مناسب گیاهخواران را باز کنید و مطابق میل تان غذای مورد علاقه تان را سفارش دهید و از طعم بینظیر آن ها نهایت لذت را ببرید . رستوران قصر در سه وعده ی صبحانه ، نهار و شام از ساعت 9 صبح تا 3 بامداد به میهمانانش خدمت رسانی میکند.

تور کوش آداسی
تور کوش آداسی

امکان رزرو میز ، امکانات ویژه ی کودکان ، امکانات ویژه ی معلولین ، موسیقی زنده و اینترنت رایگان پرسرعت از دیگر امکانات موجود در هتل قصر است.

رستوران اوز اورفا (oz urfa)

یکی دیگر از رستوران های محبوب در شهر کوش آداسی رستوران اوز اورفا است . رستورانی با غذاهای حلال و معروف ترکی . این رستوران یکی از رستوران های محبوب میان توریستان و گردشگران است . محیط گرم ، صمیمی و دوست داشتنی این رستوران مورد علاقه ی افراد بسیاری است . کسانی که به این رستوران میایند س از غذا ساعت ها در رستوران می نشینند و لحظاتی خوش را در رستوران سپری میکنند .

منوی مهیج رستوران پر است از غذاهای خوش طعم ترکی ، مدیترانه ای ، آسیایی و البته منویی مجزا برای افراد گیاهخوار !!

تور کوش آداسی
تور کوش آداسی

شما با هر سلیقه ای که وارد رستوران شوید راضی از آن خارج خواهید شد پس فرصت رفتن به آنجا را از دست ندهید .

جالب است بدانید 304 رستوران در کوش آداسی وجود دارد که رستوران اوز اورفا جایگاه هفتم را دارد.

رستوران کوردون (kordon)

رستوران کوردون رستورانی ترکی با غذاهای فست فودی است . اگر علاقه مند به فست فود هستید انتخاب رستوران کوردون انتخاب شایسته ای خواهد بود. موقعیت مکانی منحصر به فرد این رستوران دلیل دیگری شده که همیشه شلوغ باشد. این رستوران از آن دسته رستوران هایی است که برای هر نوع انسانی مناسب است حتی افرادی که مشکل فشار خون دارند. چرا که غذاهای این رستوران نمک ندارد.

مجموع نظرات
امتیا شما به این مطلب
[امتیاز کل: 9 میانگین امتیاز ها: 5]

مطالب مشابه

تور های ترکیه

تور های ترکیه

آخرین مقالات

آفر تور کوش آداسی

آفر تور کوش آداسی : شهر ساحلی کوش آداسی توانسته در سه دهه گذشته...

لیست تور ارزان کوش آداسی

لیست تور ارزان کوش آداسی : جزیره کوش آداسی معروف به جزیره پرنده در...

تور کوش آداسی ارزان

تور کوش آداسی ارزان : کوش ‌آداسی یا قوش ‌‌آداسی (به ترکی استانبولی: Kuşadası؛ به...

تور لحظه آخری کوش آداسی

تور لحظه آخری کوش آداسی : شهر بندری استان آیدین، یکی از محبوب ‌ترین...

مراکز خرید استانبول

مراکز خرید استانبول : نام استانبول با مد و خرید گره خورده و همیشه...

جاذبه های استانبول

جاذبه های استانبول : استانبول یکی از بزرگترین شهرهای جهان است که هم مرز...

محبوب ترین دسته ها

نظرات

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

مجموع نظرات
امتیا شما به این مطلب
[امتیاز کل: 9 میانگین امتیاز ها: 5]