تور استانبول ارزان

تور استانبول ارزان : استانبول، شهر تاریخی و دیدنی ترکیه، در اکثر مواقع سال پذیرای گردشگران و مسافران کشورهای مختلف است. جذابیت‌های این شهر تمام نشدنی است و جزو اولین گزینه‌های سفر خارجی برای ایرانیان محسوب می‌شود. قیمت مناسب برای سفر با تور استانبول ارزان ، دیدنی‌های بی‌نظیر، نزدیک بودن به ایران، مراکز خرید فوق‌العاده و آب و هوای عالی باعث می‌شود تا استانبول، همیشه میزبان گردشگران ایرانی باشد.

تمام مردم با هر بودجه ای که دارند می توانند سفر کنند. این که شما چه انتظاری از سفر دارید و می خواهید چه کارهایی را در سفر خود انجام دهید، بسیار روی هزینه های سفرتان تاثیر می گذارد. با این وجود کشور ترکیه به دلیل قرارگیری در میان دو قاره آسیا و اروپا و البته نزدیکی به آفریقا از تمام کشورهای دنیا، توریست جذب می کند. تاریخ بی نظیر این کشور به همراه جاذبه های متفاوتی که دارد هم در این موضوع تاثیر فراوان دارد. اما ارزان ترین سفر ترکیه در تور استانبول ترکیه چه سفرهایی هستند؟ بیشتر گردشگرانی که تاکنون به ترکیه سفر کرده اند به دیگر مسافران توصیه می کنند که حتما از یک سری جاذبه ها و دیدنی های ترکیه دیدن کنند. حتی پیشنهاد می دهند که در بعضی از فعالیت ها شرکت کنند. شما می توانید با رعایت یکسری نکات ساده یک سفر خاطره انگیز با تور استانبول ارزان را داشته باشید.

تور استانبول ارزان
تور استانبول ارزان

خرید پرواز چارتری به مقصد ترکیه

به هر کجا و هر شهر ترکیه که بخواهید سفر کنید و اگر پرواز و سفر هوایی را انتخاب کرده اید، بهترین روش برای داشتن ارزان ترین سفر ترکیه با تور استانبول ارزان رفتن به سراغ پروازهای چارتری است. هر مسافری می داند که پروازهای چارتری قیمت های بلیط هواپیما ارزان تری به نسبت پرواز سیستمی ارائه می دهد. برای خرید بلیط هواپیما ترکیه بایستی تمام مدارک خود را آماده داشته باشید. چمدان خود را بسته باشید و لوازم سفر را آماده کرده باشید.

زمان سفر خود را بدانید و در نهایت پس از خرید بلیط چارتری استانبول یا هر شهر دیگری در ترکیه، راهی فرودگاه شوید. اگرچه این نوع پروازها، نیاز به آمادگی کامل دارند اما به مسافران این اجازه را می دهند تا هزینه بلیط هواپیمای ترکیه خود را حتی تا نیم بها کاهش دهند و به این شیوه سفری مقرون به صرفه برای ترکیه را تجربه کنند.

سفر زمینی ارزان تر از سفرهای هوایی به ترکیه

به دلیل همسایگی ترکیه با ایران و داشتن مرز مشترک به همراه آسانی در گرفتن ویزای ترکیه (می توان در لب مرز، به راحتی ویزای ترکیه گرفت)، سفر زمینی به این کشور، یکی از روش ها برای داشتن ارزان ترین سفر ترکیه با تور استانبول ارزان است. شما می توانید با ماشین سواری خود از مرز ترکیه وارد این کشور شده و با وسیله شخصی جاده های جنوبی آن را که از کنار دریا می گذرند برای سفر انتخاب کنید. افرادی که با وسیله نقلیه شخصی اقدام به سفر به ترکیه می کنند، آزادی عمل بیشتری در سفر دارند و می توانید به دیدن جاذبه هایی در این کشور بروند که کمتر گردشگر ایرانی از آن بازدید داشته است. کشور پهناور ترکیه در نزدیکی مرزهای ایران آثار تاریخی آشوری ها و دیگر اقوام پیش از تاریخ بسیاری در خود دارد که شما را شگفت زده می کند.

تور استانبول ارزان
تور استانبول ارزان

معروف ترین مرز ایران- ترکیه مرز بازرگان است. اگر قصد سفر به شهرهای شمالی مانند ترابوزان، آنکارا، ارزروم و ازمیر داشته باشید مرز بازرگان مسیری ایده آل برای شما خواهدبود. البته به دلیل عبور نکردن اتوبوس از مرز رازی، اتوبوس هایی که از مسیر تبریز به قصد ورود به ترکیه را دارند از مرز بازرگان تردد می کنند. مرز بازرگان از تبریز 290 کیلومتر فاصله دارد و جاده آن هم مناسب است.

در شهر بازرگان قبل از وارد شدن به گمرک می توانید باک خودرو را پر کنید. ساختمان پایانه مرزی به دلیل اینکه در ارتفاع بالاتری از شهر بازرگان است به خوبی از دور مشخص است. موقع ورود برگه کاپوتاژ را به متصدی مربوطه نشان دهید و وارد گمرک شوید. توصیه همیشگی به مسافران این است که از قبول هرگونه بسته، محموله و باکس سیگار یا پیشنهاد انتقال مسافر به آن سوی مرز خودداری کنید.

در آن سوی مرز چه خبر است؟

جاده های مرز ایران تا ارزروم در چند سال گذشته یا لکه گیری های آسفالت جاده ها وضعیت بهتری پیدا کرده و این موضوع شایعاتی که جاده های آن سوی مرز را ناامن توصیف می کنند، رد می کند. شهر ارزروم بزرگ ترین شهر شرق ترکیه است. این شهر 280 کیلومتر بعد از بازرگان و در راه آنکارا و استانبول قرار دارد. آب و هوای این شهر در زمستان سرد و برفی و تابستان خنک است.

چطور از ارزروم به استانبول بروید؟

ایستگاه راه آهن ارزروم انتهایی ترین ایستگاه شرق ترکیه است و این شهر را به شهرهای غربی ترکیه متصل می کند. هر روز ساعت 8:35 صبح قطار از استانبول به سوی ارزروم حرکت می کند و در آنکارا، اسکی شه، سیواس و ارزنجان توقف دارد. علاوه بر این، قطار روزانه از آنکارا به سمت ارزروم حرکت می کند که این قطارها راحت تر هستند. قطارهای سریع السیر بین استانبول- آنکارا و آنکارا- قونیه با سرعت 250 کیلومتر در ساعت در ماه های گذشته راه اندازی شده اند.

تور استانبول ارزان
تور استانبول ارزان

اگر جاده جنوبی ترکیه را انتخاب کنید، می توانید از شهرهایی مانند آنتالیا، الیمپوس، فتیه، مارماریس، بدروم و بسیاری دیگر عبور کرده و بدون هیچ محدودیت زمانی از تمام جاذبه های طول مسیر مانند سواحلی با دریای فیروزه ای مارماریس و دریای اژه یا ویرانه های افسوس دیدن کنید. هر چند که انتخاب وسیله نقلیه شخصی، ارزان ترین سفر ترکیه را برای شما رقم می زند اما بایستی بتوانید خود را با تمام شرایط این گونه سفرها وقف دهید.

حتی می توانید مسیر سفر خود را از شهر فتیه به سمت حوضچه های آب معدنی پاموکاله پیش بگیرید و از جذاب ترین جاذبه های جهان در ترکیه دیدن کنید. هر چند که ورودی پاموکاله و شنا در آن، ارزان نیست اما مقرون به صرفه و تجربه ای باارزش و به یاد ماندنی خواهد بود.

بهترین زمان برای شما فصل سفرهای ارزان به ترکیه است

ترکیه یکی از کشورهایی است که هر زمان از سال اگر برای تور استانبول ترکیه اقدام کنید، پشیمان نخواهید شد. بهترین زمان سفر به ترکیه برای هر فردی متفاوت خواهد بود. بسته به سلیقه و آنچه که از سفر به ترکیه انتظار دارید، می توانید زمان سفر را تعیین کنید. با این وجود، اگر به دنبال این هستید که ارزان ترین سفر ترکیه را با تور استانبول ارزان برای خود ترتیب دهید، پیشنهاد می دهیم تا در تاریخ هایی که تعداد سفرها و مسافران کاهش می یابد به این کشور سفر کنید.

تور استانبول ارزان
تور استانبول ارزان

بیشتر در ماه های پاییز و زمستان است که قیمت ها در ترکیه کاهش می یابد.

مسافرانی که در پاییز با تور استانبول ارزان به ترکیه سفر می کنند هنوز می توانند از تفریحات ساحلی و کنار دریا لذت ببرند، در عین حال که هزینه های سفر به ترکیه ارزان تری را پرداخت می کنند. هزینه های سفر به ترکیه که شامل خرید بلیط هواپیما، رزرو هتل و خرج و مخارج در طول سفر است، در ماه های پاییز و به سرد شدن هوا، کاهش می یابد.

اگر به شهرهایی مانند کوش آداسی، آنتالیا یا بدروم سفر کنید، قیمت هتل ها ارزان تر شده و در صورت مساعد بودن شرایط آب و هوایی، هنوز می توانید تفریحات آبی را داشته باشید.

اگر در پاییز، می خواهید مقصد متفاوت تری مانند کاپادوکیه را تجربه کنید یا حتی به استانبول سفر کنید، قیمت ها و هزینه های سفر کمتری به نسبت دیگر ماه های گرم سال خواهید پرداخت. هتل های کاپادوکیه ارزان تر خواهند بود و البته به سادگی اتاق خود را برای رزرو پیدا خواهید کرد. چرا که اتاق های خالی بیشتری برای رزرو هتل وجود دارد.

نکاتی برای فصل مناسب برای تور استانبول ارزان

تنها باید به خاطر داشته باشید که برای تور استانبول ارزان در ماه های سرد سال مانند پاییز یا زمستان باید لباس های گرم به همراه داشته باشید. شب های پاییز کاپادوکیه و استانبول بسیار پر باد و سرد هستند. همچنین زمستان شاهد بارش برف در این مناطق خواهید بود. جدای از تمام این عوامل هدف خود را از سفر به ترکیه مشخص کنید.

تور استانبول ارزان
تور استانبول ارزان

اگر می خواهید برای تفریحات ساحلی و استراحت در سواحل شنی به شهرهای جنوبی ترکیه مانند بدروم، کوش آداسی و آنتالیا سفر کنید، تابستان زمان مورد نظر شماست و اگر می خواهید از آثار تاریخی و باستانی رومی یا ویرانه های سنگی و کلیساها دیدن کنید، بهتر است که در فصل بهار یا پاییز به این کشور بروید. مسیرهای پیاده روی و بازدید از جاذبه های ترکیه که در فضای باز انجام می شوند، در هوای داغ تابستان بسیار دشوار خواهد بود.

رزرو هاستل یا هتل های ۳ ستاره به جای هتل های ۵ ستاره

با کمی تحقیق و جستجوی بیشتر خواهید توانست هتل های ۳ ستاره یا هاستل های تمیز و مناسبی را در بیشتر شهرهای ترکیه، برای مدت اقامت و سفر خود انتخاب کنید که به شما در ترتیب دادن تور استانبول ارزان کمک کند. استانبول از جمله شهرهای توریستی جهان است که گردشگران و جهانگردان بسیاری را به خود فرا می خواند. به همین دلیل چه در استانبول و چه در دیگر شهرهای توریستی ترکیه، هتل های ۳ ستاره و مناسب خوبی پیدا خواهید نمود که ارزان ترین اقامت ها را برای شما فراهم می کنند.

تور استانبول ارزان
تور استانبول ارزان

در استانبول حداقل ۱۰۰ هتل ۳ ستاره می توانید پیدا کنید که بهترین خدمات، تمیزترین اتاق ها و بهترین دسترسی ها را به قیمت های ارزان برای مسافران ارائه می دهند.

همچنین دیگر هتل ها و هاستل هایی که تعداد ستاره کمتری دارند، برای انتخاب پیش روی شما خواهند بود و به راحتی در هر شهر ترکیه امکان رزرو آنلاین هتل های ارزان ترکیه را خواهید داشت.

جدای از این اگر می خواهید به سراغ بهترین هتل های استانبول بروید، پیشنهاد می دهیم که امکانات دو هتل ۴ ستاره به نام های هتل پورت بسفروس و هتل نوپلدا بسفروس استانبول را ببینید. این دو هتل از همه لحاظ برای اقامت مسافران در این شهر، فوق العاده هستند.

هزینه اقامت در هتل های ترکیه

به صورت کلی اگر هزینه اقامت در یک هتل یک ستاره را بخواهیم در نظر بگیریم چیزی حدود 36.47 تا 49.41 دلار، در هتل دو ستاره 61.18 تا 158.82 دلار، در هتل سه ستاره 82.35 تا 397.65 دلار، هتل چهار ستاره 141.18 تا 455.29 دلار و هتل پنج ستاره هزینه ای مابین 225.88 تا 764.71 دلار می شود. اما اگر میخواهید سفرتان به استانبول مقرون به صرفه و ارزان باشد، سعی کنید هزینه ای مابین 9.39 تا 23.49 برای هتل خود صرف کنید. هزینه اقامت در سفری اقتصادی به استانبول از 94 دلار برای یک اتاق دو تخته شروع شده و برای سفری لاکچری به 211.42 دلار نیز میرسد. انتخاب با شماست که در چه هتلی میخواهید اقامت کنید.

استفاده از سایت هایی مانند کوچ سرفینگ

این گونه سایت ها به جهانگردان و مسافرانی که به صورت هیچ هایکری سفر می کنند، اجازه می دهد تا به صورت رایگان و البته با شرایطی خاص در خانه های اهالی هر شهری در جهان، اقامت داشته باشند. اگر شما از افرادی هستید که ریسک های سفر را می پذیرید و روابط اجتماعی بسیار بالایی دارید یا به دنبال یافتن دوست در هر کشوری هستید می توانید در این سایت ها، درخواست خود را بدهید. قطعا تور استانبول ارزان با رایگان بودن مکان اقامت، امکانی است که هر فردی به دنبال آن خواهد بود.

تور استانبول ارزان
تور استانبول ارزان

استفاده از وسایل نقلیه عمومی در ترکیه

یکی از هزینه های سفر مربوط به حمل و نقل و رفت و آمدهای درون شهرهاست. اگر در شهرهای ترکیه می خواهید به دیدن جاذبه های اطراف بروید، در نظر داشته باشید که کرایه تاکسی ها بالا خواهد بود. به طور مثال اگر برای دیدن شهر رومی افسوس تاکسی کرایه می کنید، هزینه بالایی باید بپردازید. در این مواقع پیشنهاد می دهیم که از اتوبوس هایی که گردشگران را به صورت گروهی برای بازدید به چنین جاذبه هایی می برند، استفاده کنید. به راحتی ساعات حرکت چنین اتوبوس هایی را از پذیرش هتل ها می توانید بگیرید.

هزینه حمل و نقل عمومی در ترکیه

معمول هزینه کرایه تاکسی از فرودگاه تا مرکز شهر 12.77 دلار، کرایه اتوبوس سریع السیر از فرودگاه به مرکز شهر 2.34 دلار، کرایه تاکسی در داخل شهر برای هر سه کیلومتر 1.70 تا 3.19 دلار، کرایه مترو 0.85 دلار، کرایه تراموا 0.85 و کرایه ون ها از 0.43 دلار تا 0.70 دلار می باشد. همینطور هزینه یکی از پرفروش ترین بلیط رفت و برگشت هواپیما از تهران به استانبول 1.266.000 تومان تا 3.170.000 تومان می باشد.

تور استانبول ارزان
تور استانبول ارزان

همچنین اگر در استانبول هستید، پیشنهاد می دهیم که کارت استانبول را خریداری کنید. با کارت استانبول به راحتی و با ارزان ترین قیمت ها می توانید از مترو یا تراموا یا اتوبوس های شهری استفاده نموده و خود را به جاذبه های این شهر مانند بازار بزرگ استانبول یا مساجدی همچون مسجد سلیمانیه و موزه مسجد ایاصوفیه برسانید.

اگر در شهرهایی مانند کوش آداسی و ازمیر هستید و می خواهید به دیدن بناهای تاریخی و جاذبه های نزدیک این شهرها بروید، یکی از روش ها، شرکت در تورهای یک روزه و گشت های گروهی است. به طور مثال از این دو شهر می توانید تورهای دو روزه برای بازدید از کاپادوکیه را با قیمت های ارزان خریداری کنید. شرکت در تور کاپادوکیه به دلیل سرشکن کردن قیمت های حمل و نقل، ارزان ترین سفر ترکیه را برای شما فراهم می کند. این موضوع در مورد دیگر جاذبه ها و شهرهای ترکیه هم صدق می کند.

تور استانبول ارزان
تور استانبول ارزان

استانبول مملو از جاذبه های تاریخی مختلف بوده که هرکدام بین توریست ها و گردشگران تور ارزان استانبول محبوب و معروف هستند. بعضی از جاذبه های گردشگری هزینه ای برای بازدید دریافت می کنند. به عنوان مثال مسجد ایاصوفیه برای بزرگسالان 8.51 دلار، برای موزه باستانی شناسی 4.26 دلار و برای یکی از باارزشترین و مهم ترین آثار به جا مانده از حکومت بزرگ عثمانی 4.26 دلار دریافت می کنند. همینطور هزینه بازدید از آب انبار تاریخی باسیلیکا 2.18 دلار، برج گالاتا 5.18 دلار، کشتی تفریحی کروز در تنگه بسفر 64.31 دلار و تور شهری با اتوبوس های روباز 35.37 دلار می باشد. البته توریست ها و گردشگران میتوانند با داشتن استانبول کارت، این هزینه های بازدید از جاذبه ها را تا جایی که میتوانند کاهش بدهند.

تور را برای یک روز کامل رزرو کنید

اگر به دنبال یک سفر به یاد‌ماندنی و خاطره‌انگیز هستید، حتما یک یا دو روز در تور‌های روزانه شرکت کنید یا راهنمای خصوص استخدام کنید تا بهتر بتوانید با جاذبه‌های گردشگری استانبول و آثار تاریخی آن آشنا شوید. نرخ استخدام راهنما برای یک روز حدود ۱۲۰ دلار است، حال چه یک روز کامل یا نصف روز خدمات ارائه دهند، تمام این پول را دریافت می‌کنند. بهتر است یا در تور‌های یک روزه شرکت کنید یا برای یک روز کامل راهنمای خصوصی استخدام کنید.

تور استانبول ارزان
تور استانبول ارزان

البته استخدام راهنمای خصوصی بهتر است زیرا بهتر می‌توانید در وقت صرفه‌جویی کنید و سریعا از مکانی به مکانی دیگر بروید. همچنین بلیط‌ های ورودی را زود‌تر برای شما تهیه می‌کنند و دیگر نیازی نیست برای بازدید از یک جاذبه چندین ساعت در صف‌ های طولانی وقت خود را تلف کنید.

از فروشگاه‌های اطراف خرید کنید

شما نباید در رابطه با خرید در استانبول احساس گناه کنید یا خود را سر‌زنش کنید. همیشه قرار نیست هنگام خرید هزینه زیادی پرداخت کنید، می‌توانید ادویه، طلا و جواهر، سرامیک‌های دست‌ ساز، لباس و … را با قیمت‌ های مناسب و معقول خریداری کنید.

تور استانبول ارزان
تور استانبول ارزان

برای خرید به جای رفتن به بوتیک و مراکز خرید گران، به بازار بزرگ استانبول سری بزنید یا به بازاری که در روز‌های شنبه هر هفته در ناحیه سیسیلی استانبول بر‌پا می‌شود، بروید. علاوه بر این، در خیابان استقلال استانبول (Istikal Street) در ناحیه بی‌ اوغلو نیز فروشگاه‌ های زیادی وجود دارد که آجیل محلی، صنایع دستی و لباس را با کیفیت خوب و قیمت مناسب می‌توانید در آنها بیابید.

غذاهای ارزان و محلی ترکیه

در طول سفر به ترکیه لازم نیست که حتما در رستورانی فانتزی و بسیار رویایی در کنار تنگه بسفروس که غذاهای دریایی گران قیمتی سرو می کنند، غذا سفارش دهید. بهترین راه برای کم کردن هزینه های سفر و تور استانبول ارزان ، غذاهای محلی است.

هزینه رستوران و غذا در ترکیه

اگر بخواهیم تمام وعده ها را اقتصادی حساب کنیم، یک وعده صبحانه 1.49 تا 2.98 دلار، یک وعده ناهار بین 2.13 تا 3.38 دلار و یک وعده شام بین 3.19 تا 5.53 دلار می باشد. اما به طور کلی هزینه یک وعده ناهار در رستورانی معمولی بین 4.24 دلار و هزینه یک غذای کامل همراه با دسر و پیش غذا برای دو نفر 16.96 دلار می شود. اما اگر اهل غذاهای خیابانی هستید، باید گفت هزینه های تان نصف می شوند. به عنوان مثال یک ساندویچ ارزان قیمت که کمی گوشت گوسفند و ماهی دارد چهار دلار، یک ساندویچ ماهی که معمولا نزدیک اسکله های به فروش می رسند سه دلار و هزینه یک وعده صبحانه ترکی برای دو نفر 18 دلار محاسبه می شود. البته بسیاری از هتل های شهر استانبول هستند که صبحانه ها را رایگان برای میهمانان خود سرو میکنند اما از غذاهای محلی استفاده نمی کنند.

تور استانبول ارزان
تور استانبول ارزان

امتحان کردن غذاهای محلی نه تنها شما را بیشتر با آداب و رسوم و فرهنگ مردم ترکیه آشنا می کند بلکه می توانید با کمترین قیمت ها خوشمزه ترین غذاهای ترکیه را امتحان کنید. غذاهای معروف ترکی مانند گوزلمه، پیده، کوفته، کومپیر، مانتی، بورک و حتی انواع دلمه ها را برای سفارش انتخاب کنید.

در ضمن با کمی گشت و گذار در شهرهایی همچون استانبول می توانید ارزان ترین رستوران ها را مانند رستوران های دای پرا، رستوران آنتیوچیا، هالا مانتی، زنجبیل و بسیاری دیگر را بیابید.

جدای از رستوران، یکی از روش ها برای کم کردن هزینه های سفر و تور استانبول ارزان غذاهای خیابانی است. برخلاف نامش، می توانید خوشمزه ترین، سالم ترین و گاهی بهترین غذاهای ترکی را در میان این غذاها پیدا کنید.

اینترنت

برای چگونگی برقراری ارتباط با دیگران در حین سفر و نحوه‌ی اتصال به اینترنت هم باید فکرهای اساسی کرد. می‌توانید هتل یا هاستلی را برای اقامت انتخاب کنید که دسترسی رایگان به اینترنت را برای شما مهیا کند. اگر هاستل مورد نظر شما چنین امکاناتی ندارد یا برای زمانی که در خارج از اقامتگاه خود هستید و برای کار کردن با اپلیکیشن‌های خود نیاز به اینترنت دارید، بهتر است در ابتدای ورود به استانبول یک سیم‌کارت اعتباری تهیه کنید. هزینه‌ی خدمات در اپراتورهای ترکسل، وودافون یا Avea تفاوت چندانی با هم ندارند. البته، به‌غیر از هتل‌ها، برخی از رستوران‌ها و کافه‌ها هم اینترنت رایگان در اختیار مسافران قرار می‌دهند. شهرداری استانبول هم مکان‌هایی را در سطح شهر برای اتصال به اینترنت در نظر گرفته است.

 

تور استانبول ارزان رزرو کنید

راهکار دیگری که برای کاستن از هزینه های سفر به استانبول می‌توان به کار گرفت، رزرو تور استانبول ارزان است که همه ‌ی گزینه ‌ها را به ‌صورت یکجا و با قیمتی مقرون ‌به ‌صرفه در اختیار شما می ‌گذارد. رزرو تور لحظه آخری استانبول نیز گزینه‌ ی خوبی به‌ نظر می ‌رسد.

مجموع نظرات
امتیا شما به این مطلب
[امتیاز کل: 4 میانگین امتیاز ها: 5]

مطالب مشابه

تور های ترکیه

تور های ترکیه

آخرین مقالات

آفر تور کوش آداسی

آفر تور کوش آداسی : شهر ساحلی کوش آداسی توانسته در سه دهه گذشته...

لیست تور ارزان کوش آداسی

لیست تور ارزان کوش آداسی : جزیره کوش آداسی معروف به جزیره پرنده در...

تور کوش آداسی ارزان

تور کوش آداسی ارزان : کوش ‌آداسی یا قوش ‌‌آداسی (به ترکی استانبولی: Kuşadası؛ به...

تور لحظه آخری کوش آداسی

تور لحظه آخری کوش آداسی : شهر بندری استان آیدین، یکی از محبوب ‌ترین...

مراکز خرید استانبول

مراکز خرید استانبول : نام استانبول با مد و خرید گره خورده و همیشه...

جاذبه های استانبول

جاذبه های استانبول : استانبول یکی از بزرگترین شهرهای جهان است که هم مرز...

محبوب ترین دسته ها

نظرات

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

مجموع نظرات
امتیا شما به این مطلب
[امتیاز کل: 4 میانگین امتیاز ها: 5]